امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 27 جولای, 2016 | ساعت انتشار خبر : 04:34 | تعداد بازدید : 1460 نفر | امتیاز خبر :
 • ابراز تأسف امام جمعه پیشوا از حضور کمرنگ مسئولان این شهرستان در نماز جمعه/ فهم درد مردم برای یک مسئول فضیلت است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام رحمتی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا و همزمان با سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور گفت: نماز جمعه یکی از عوامل عمده حفظ ...

  امام جمعه پیشوا با ابراز تأسف از حضور کمرنگ مسئولان شهرستان پیشوا در نماز جمعه به دلیل سکونت آنها در تهران گفت: چرا باید مسئول اداره ای در شهر پیشوا، پروازی باشد. این برای یک نظام مردم سالار، نقص است که مسئول اداره صبح بیاید و عصر هم برود. در یک نظام مردم سالار مسئولان باید در میان مردم و با آنها باشند.

  امام جمعه پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام رحمتی نیا در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا و همزمان با سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور گفت: نماز جمعه یکی از عوامل عمده حفظ نظام جمهوری اسلامی است و برکات زیادی دارد و به غیر از توصیه به تقوا، پاکی، مسائل اخلاقی فرهنگی، یکی از وظایف ائمه جمعه این است که  مردم را در جریان مسائل روز جهان اسلام و یا اتفاقاتی که در دنیا می افتد و به نحوی با جهان اسلام در ارتباط است، قرار می دهند.
  وی روشنگری و بصیرت افزایی را یکی از ارکان نماز جمعه عنوان کرد و افزود: خداوند در میان همه نمازها برای نماز جمعه اهمیت ویژه ای قائل شده است به گونه ای که یک سوره مخصوص به نام سوره جمعه نازل فرموده است.

  حجت الاسلام رحمتی نیا با اشاره به آیه ۹ سوره جمعه گفت: قرآن در موضوع نماز جمعه با به کار بردن کلمه سعی، امر به حرکت شتابان می کند، سعی با مشی فرق دارد، مشی به معنی راه رفتن عادی است ولی سعی به راه رفتن شتابان گفته می شود و این نشان اهمیت نماز جمعه است.

  وی اظهار داشت: از مردم عادی به عنوان یک مومن توقع داریم که در نماز جمعه حضور پیدا کنند ولی از شما مسئولان هم به عنوان یک مومن و هم از آن جهت که نماز جمعه یک جریان حکومتی و مربوط به نظام و نشانه اعتقاد، پذیرفتن و حمایت از نظام است، انتظار می رود که در نماز جمعه شرکت کنید و در صف اول قرار بگیرید تا سایر مردم شما را در صف اول دیده و بگویند این کسی است که خطاب پروردگار را پیش از من و زودتر قبول کرده و اطاعت می کند.

  شورای اداری شهرستان پیشوا
  حجت الاسلام رحمتی نیا با ابراز تأسف از حضور کمرنگ مسئولان شهرستان پیشوا در نماز جمعه به دلیل سکونت آنها در تهران گفت: از فرماندار محترم تشکر می کنم که از دغدغه های ایشان و از نگرانی های بنده و بعضی از دوستان  این است که چرا باید مسئول اداره ای در شهر پیشوا پروازی باشد، این برای یک نظام مردم سالار یک نقص است که مسئول یک اداره صبح بیاید و عصر هم برود، در یک نظام مردم سالار مسئولان باید در میان مردم و با آنها باشند.

  امام جمعه پیشوا افزود: وقتی مسئولی در صف تاکسی، صف نانوایی، صف قصابی و در میان مردم قرار گیرد می تواند درد مردم را درک کند، حضور در میان مردم و فهمیدن درد آنها عیب نیست بلکه برای یک مسئول فضیلت است.

  وی استفاده از بیت المال را برای فعالیت های شخصی حرام دانست و یادآور شد: مسئولی که با ماشین مخصوص بیاید و با ماشین مخصوص برود به درد مردم و نظام جمهوری اسلامی نمی خورد، مسئول باید در میان مردم باشد و درد مردم را بشنود وگرنه می شود یک مسئول بی درد و بی خاصیت.

  حجت الاسلام رحمتی نیا به داستان حضرت علی(علیه السلام) و برادرش عقیل اشاره کرد و گفت: وقتی برادرش در فقر محض بود حضرت علی(علیه السلام) کمک به ایشان از بیت المال را دزدی از بیت المال دانست و یا وقتی حضرت زینب(سلام الله علیها) گردنبدی را عاریه مضمونه از خزانه بیت المال می کند، حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) آن را به برگشت توصیه نموده و می گوید اگر عاریه مضمونه نبود زینب اولین دختری بود که دستش را به اتهام سرقت قطع می کردم  و اکنون نیز شخصی که از ماشین بیت المال استفاده شخصی کند سرقت محسوب می شود و طبق فرموده حضرت علی(علیه السلام) باید دست این مسئول را قطع کرد.

  وی برای دفع دخل مقدر و پیشگیری از اعتراضات احتمالی گفت: ماشین بنده نیز دولتی نیست و ماشینی است که با کمک مردم و برای اینکه در اختیار امام جمعه باشد تهیه شده است.

  امام جمعه پیشوا در بخش دوم از صحبت های خود به اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت:  امروز بر همه ما ثابت شده است که تنها راه نجات اقتصاد کشور این است که بنا به فرموده قرآن روی پای خود بایستیم و به بیگانه وابسته نباشیم.

  وی یکی از مؤلفه های اصلی اقتصاد مقاومتی در خانواده ها و ادارات را  جلوگیری از اسراف بیان کرد و گفت: در بیان اسراف همین بس که امام معصوم ریختن باقیمانده آبی که می خوریم و یا دور انداختن هسته خرمایی را اسراف دانسته اند و قرآن کریم نیز مسرفین را جزو همراهان و یاران آتش می داند.

  حجت الاسلام رحمتی نیا از مسئولان خواست تا در اداره تحت مدیریت خود در مصرف آب، بودجه و اعتبارات از اسراف دوری کرده و پذیرایی را از بودجه بیت المال که متعلق به نظام و جمعیت ۸۰ میلیونی کشور است به حداقل برسانند.

  ۲۷۲ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای