امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ خرداد, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۳۷ | تعداد بازدید : 4405 نفر | امتیاز خبر :
 • ابتکار: چهل درصد تسهیلات روستایی پایدار توسط زنان جذب شده است

  به گزارش ندای پیشوا؛ معاون امور زنان ریاست جمهوری در حاشیه سفر یکروزه به شهرستان پیشوا گفت: در این دولت یازدهم و دوازدهم تسهیلات فراگیر و پایدار مناسبی به برای زنان اختصاص ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ معاون امور زنان ریاست جمهوری در حاشیه سفر یکروزه به شهرستان پیشوا گفت: در این دولت یازدهم و دوازدهم تسهیلات فراگیر و پایدار مناسبی به برای زنان اختصاص یافته است.

  معصومه ابتکار افزود: چهل درصد تسهیلات روستایی پایدار برای کارآفرینی توسط زنان جذب شده است.

  وی گفت: دو طرح نیز با همکاری وزارت کشور و وزارت کار برای حدود ۱۲ هزار نفر زن سرپرست خانوار در حال اجرا است که ایجاد اشتغال می شود.

  ابتکار افزود: با کمک مراکز فنی و حرفه ایی و نهادهای مردمی و جهاد دانشگاهی انواع مهارت های زندگی، تخصصی، عمومی در سطح کشور اجرا می شود که بتوانند بنگاههای تخصصی خودشان را داشته باشند و به درامد پایدار برسند.

  وی برنامه‌های کلان کشور در مقابله با جنگ روانی و اقتصادی کشور تشریح کرد و گفت: دشمن از هیچ اقدامی در خصوص ناامید کردن ملت ایران دریغ نمی‌کند و سعی می‌کند با جنگ روانی آسایش و امنیت مردم را بر هم بزنند.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید برای معیشت مردم، اشتغال و جلوگیری از گران شدن کالاها اقدام اساسی انجام داد، افزود: دولت در حوزه اشتغال اقدامات خوبی در کشور و شهرستان پیشوا انجام داده است که شاید کافی نباشد ولی در حد توان خود اقداماتی را انجام داده است.

  ابتکار تصریح کرد: بارش‌هایی که انجام‌شده ۵سد استان تهران و بیش از ۸۰ درصد سد را پر آب کرد، شاید این بارش‌ها نتواند کمبود آب‌های زیرزمینی را رفع کند ولی تا حدودی در خصوص کم‌آبی کشور کمک شایانی انجام‌شده است.

  وی اضافه کرد: ۴۰ درصد از وام اشتغال روستایی به خانم‌ها اختصاص‌یافته است و استان تهران در این حوزه موفق بوده و طرح‌های اشتغال روستایی در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد انجام‌شده است.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور بیان کرد: یکی از محورهای آرمانی انقلاب عدالت بوده و برای تحقق عدالت باید تلاش کرد و باید جوانان در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی ورود کنند تا آینده خودشان را رقم بزنند.

  ابتکار تأکید کرد: عدالت جنسیتی در برنامه‌ریزی کلان کشور صورت گرفته و به واحدها و بخش‌ها ابلاغ‌شده است، باید حوزه جنسیتی تفکیک شود و باید به دخترها و خانم‌ها فرصت آموزش، مهارت‌آموزی و مدیریت در دستگاه‌های دولتی را داشته باشند.

  وی اظهار کرد: در استان تهران سند بانوان استان تهران محقق شده و در تک‌تک بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید این قانون لحاظ شود و همه دستگاه‌ها این قانون را اجرا کنند و باید این قانون در شهرستان پیشوا لحاظ شده و اجرا شود.

  معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: ۳۰ درصد از کابینه دولت و دستگاه‌های اجرایی را باید خانم‌ها تشکیل دهند، چراکه بیش از ۴۰ درصد از کارکنان دولت را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و سهم خانم‌ها در بدنه دولت و رده‌های اجرایی نسبت به سایر دولت‌ها خیلی بهتر است و باید از خانم‌های توانمند برای پست‌های مدیریتی استفاده کنیم.

  ابتکار گفت: باید تاب‌آوری اجتماعی را در جامعه نهادینه کنیم، باید جامعه را نسبت به معضلات اجتماعی با استفاده از این طرح بیمه کنیم و برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی از این طرح استفاده کنیم و این طرح را سازمان‌های مردم‌نهاد هم می‌توانند اجرا کند.

  وی بیان داشت: در استان تهران همایش توان‌افزایی برگزارشده تا بخشی از معضلات اجتماعی را به سازمان‌های مردم‌نهاد واگذار شود و در مقابل آسیب‌های اجتماعی مقابله کنند.

  معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: وجود اتباع زیاد در پیشوا معضلات بسیاری را در پیش دارد و آسیب‌هایی را در حوزه اشتغال به شهروندان بومی وارد می‌کند که باید به این موضوع رسیدگی شود و راهکارهای لازم در این خصوص توسط مسئولان امنیتی موردبررسی قرار گیرد.

  ابتکار در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال روستایی و خانگی به زنان کارآفرین پرداخت‌شده است و آمادگی لازم برای پرداخت وام‌های اشتغال وجود دارد و از طرح‌های اشتغال‌زایی استقبال می‌کنیم.

  ۶۵۰ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای