امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 3 فوریه, 2015 | ساعت انتشار خبر : 20:36 | تعداد بازدید : 4372 نفر | امتیاز خبر :
 • آیین بهره برداری از مراکز غیر دولتی بهزیستی پیشوا برگزار شد + تصاویر

      به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پیش از ظهر امروز (سه شنبه 14 بهمن ماه) همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، آیین بهره برداری از سه مرکز غیر دولتی بهزیستی شهرستان پیشوا، شامل ...

  همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر آیین بهره برداری از مراکز غیر دولتی بهزیستی شهرستان پیشوا برگزار شد.

   

   

  آیین بهره برداری مراکز غیر دولتی بهزیستی پیشوا برگزار شد

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، پیش از ظهر امروز (سه شنبه ۱۴ بهمن ماه) همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، آیین بهره برداری از سه مرکز غیر دولتی بهزیستی شهرستان پیشوا، شامل کلینیک مددکاری اجتماعی طلوع یاس، درمان و بازتوانی سرپایی وابستگی به مواد آوای سلامت و بهبودی اقامتی میان مدت ترک اعتید رها گستر نوین شهرستان پیشوا برگزار شد.

  پرویز زارعی مدیر کل بهزیستی شهرستان های استان تهران

   

  پرویز زارعی مدیر کل بهزیستی شهرستان های استان تهران در این مراسم با بیان این که  وظیفه ما در سازمان بهزیستی ارائه خدمت به تمام کسانی است که از حالت عادی زندگی خارج شدند تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه به دلیل مشکلات خاص حاشیه نشینی استان تهران نسبت به استان های دیگر کاملا متفاوت است و ما الان سیبل مهاجرینی هستیم که از سراسر کشور به سمت استان تهران سرازیر هستند.

   

   

  وی افزود: متأسفانه طی ۳۶ سال گذشته اعتبارات عمدتاً در شهر تهران، شمیرانات و شهرری توزیع شده است. ان شاءالله ما تلاش خواهیم کرد که مشکلات مالی را حل کنیم و روند ما تقویت شهرهای اطراف تهران است.

   

   

  مدیر کل بهزیستی شهرستان های استان تهران با بیان این که تقریبا ۹۲ درصد فعالیت ها و مراکز ما در سازمان بهزیستی توسط خیرین انجام می شود اظهار داشت: بیش از دو هزار مرکز در تهران وجود دارد که همه آن ها به صورت هیئت امنایی و به صورت خیریه و خصوصی اداره می شوند و ما سعی می کنیم که با اقداماتی که انجام می دهیم در استاندارد سازی خدماتی که به مردم ارائه می شود، نقش موثری داشته باشیم.

   

  حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا

  یک درصد جمعیت شهرستان پیشوا معلول شناسایی شدند/ درب بهزیستی به روی بخش خصوصی باز است

   

  حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در ادامه این مراسم، تعداد پرونده های حمایتی بهزیستی پیشوا را ۲۰۰ پرونده برابر با ۴۲۰ نفر عنوان کرد و افزود: در بخش توانبخشی یک درصد جمعیت شهرستان معلول شناسایی شدند ولی قطعا درصد بیشتری معلول در شهرستان وجود دارد که باید شناسایی شوند و مشکلات آنها احصا شود تا بتوانیم برنامه ریزی های لازم برای استقلال این عزیزان به پیش ببریم.

   

   

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا با بیان این که در طول ۳ سال تأسیس بهزیستی شهرستان پیشوا در بخش های مهارتی، پیشگیری، حمایتی، توانبخشی، و اشتغال برنامه ریزی های خاصی انجام شده است، افزود: هدف ما در بخش پیشگیری این بود که مشکلات و آسیب های شهرستان پیشوا شناسایی، احصا و برنامه ریزی شود چرا که اعتقاد داریم پیشگیری مقدم بر درمان است و هرچه قدر در بخش پیشگیری قوی باشیم قطعا هزینه درمان کاهش پیدا خواهد کرد.

   

   

  وی افزود: اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در بخش اشتغال نیز بیشتر از ظرفیت تعهد خود اشتغال ایجاد کرده است.

   

   

  حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا

   

  اسماعیلی با اشاره به هدف دولت مبنی بر واگذاری تصدی امور به بخش خصوصی بیان داشت: یکی از اهداف ما نیز همین است و با توجه به کمبود نیرویی که در اداره بهزیستی پیشوا داریم و با سیاست مدیر کل بهزیستی استان تهران، خواستیم کمبود نیرو را با واگذاری بخشی از کار به بخش خصوصی، مرتفع کنیم که توازن برقرار شود.

   

   

  وی ادامه داد: اگر موسسات و کلینیک خصوصی در شهرستان پیشوا برپا شود و به متقاضیان بیشتری پروانه فعالیت داده شود، می توانیم بخشی از این بار مسئولیت ها را از معاونت های تخصصی بهزیستی بر داریم و به این افراد واگذار کنیم و قطعا موسسات خصوصی فرصت بیشتری پیدا خواهند کرد و وظایف بهزیستی را بهتر به جامعه هدف ارائه خواهند داد.

   

   

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا ضمن دعوت از بخش خصوصی برای حضور در این عرصه گفت: درب بهزیستی به روی آن ها باز است و از هرگونه فعالیتی که در راستای خدمات رسانی به مردم محروم باشد، حمایت می کنیم.

   

  مهدی مقاری مسئول روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا

   

  مهدی مقاری مسئول روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا با اشاره به اهداف کلینیک مددکاری اجتماعی طلوع یاس شهرستان پیشوا، پذیرش و تشکیل پرونده اجتماعی برای مددجویان، انجام مصاحبه، بازدید منزل، تهیه گزارش و تکمیل فرم های مربوطه مطابق با دستورالعمل های سازمان، جستجوی راه حل و تدوین طرح کمکی در راستای توانمند سازی مددجویان، انجام اقدامات و پیگیری های لازم جهت پرداخت کمک هزینه های غیر مستمر، شناسایی منابع اجتماعی و محلی جهت استفاده و پیوند مددجویان در راستای توانمند سازی، انجام پیگیری های مددکاری قبل، حین و پس از بازتوانی را اهداف این کلینیک عنوان کرد.

   

  DSCN9216 DSCN9230  آیین بهره برداری از مراکز غیر دولتی بهزیستی پیشوا

   

  آیین بهره برداری مراکز غیر دولتی بهزیستی شهرستان پیشوا

  ۱۳۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای