امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۱:۲۰ | تعداد بازدید : 20327 نفر | امتیاز خبر :
 • آموزش رایگان برای اتباع خارجی در جهت اعتلای فرهنگی

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛سعید بیات امروز در آیین آغاز دوره‌های سوادآموزی و توسعه سواد برای کودکان افغانستانی در شهرستان‌های استان تهران که در روستای محمود آباد شتر خوار برگزار شد ...

  آموزش رایگان برای اتباع خارجی در جهت اعتلای فرهنگی

  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران گفت: مهمترین رویکرد جمهوری اسلامی آموزش رایگان برای اتباع خارجی در جهت اعتلای فرهنگی و حفظ کرامت انسانی است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛سعید بیات امروز در آیین آغاز دوره‌های سوادآموزی و توسعه سواد برای کودکان افغانستانی در شهرستان‌های استان تهران که در روستای محمود آباد شتر خوار برگزار شد با اشاره به روایات مختلف در خصوص گرامی داشتن بشریت اظهار داشت: مبنای سیاست گذاری جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تااکنون با تمام فشارهای اقتصادی و تحریم های وارد شده بر ایران در حقیقت گرامی داشتن تمام انسانها از جمله اتباع ساکن در ایران است.

  وی افزود: در هیچ کشوری زندگی مسالمت آمیز بین اتباع یک کشور دیگر و شهروندان نبوده است ،در این چهار دهه ی میزبانی ایران از مهاجران افغانی در راستای سیاست های نظام جمهوری اسلامی و آرمان بلند انقلاب در حمایت از محرومان و مستضعفان خدمات شایانی توسط دولت ها ارائه شده است.

  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران اظهار کرد: جمعا چهارصدوبیست هزار دانش اموز تبعه خارجی در کشور وجود دارد وسرانه اموزشی برای هر دانش آموز دو میلیون تومان است که هشتصد و پنجاه میلیارد سالانه هزینه میشود.

  وی در ادامه افزود: مهمترین رویکرد جمهوری اسلامی اعتلای فرهنگی است ،در هیچ جای دنیا آموزش رایگان به اتباع ارائه نمیشود ،فراهم نمودن امکانات رایگان تحصیلی برای اتباع  به دستور مقام معظم رهبری از سال گذشته در راستای حفظ کرامت انسانها صورت گرفته است.

  بیات با اشاره به خدمات جمهوری اسلامی به اتباع گفت: رویکرد جمهوری اسلامی این است که چهره رحمانی و درست از دین اسلام را منتشر کند ،راه اندازی دانشگاه آزاد و پیام نور در افغانستان از دیگر خدمات جمهوری اسلامی به کشور افغانستان است.

  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در پایان گفت:با توجه به ضعیف بودن زیر ساخت های اقتصلادی کشور ،انتظار ما از سازمان های بین المللی و نهادهای حقوق بشری مشارکت فعال تر و مشارکت مالی این نهادها برای خدمت رسانی بهتر به این جمعیت سه میلیونی است.

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای