امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 8 نوامبر, 2014 | ساعت انتشار خبر : 09:32 | تعداد بازدید : 757 نفر | امتیاز خبر :
 • آمریکایی ها در صدد انحراف مذاکرات از مسیر اصلی خود هستند

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: این دور مذاکرات بسیار پیچیده و دقیق است و نیاز به فطانت و زیرکی خاص دارد، زیرا آمریکایی ها در صدد انحراف مذاکرات از مسیر اصلی خود ...

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: این دور مذاکرات بسیار پیچیده و دقیق است و نیاز به فطانت و زیرکی خاص دارد، زیرا آمریکایی ها در صدد انحراف مذاکرات از مسیر اصلی خود هستند و طرح های شیطانی خاصی را آماده کرده اند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین رحمتی نیا امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به دور آخر مذاکرات هسته ای ایران و ۱ + ۵ اظهار داشت: این دور مذاکرات بسیار پیچیده و دقیق است و نیاز به فطانت و زیرکی خاص دارد، زیرا آمریکایی ها در صدد انحراف مذاکرات از مسیر اصلی خود هستند و طرح های شیطانی خاصی را آماده کرده اند.

  خطیب جمعه پیشوا تصریح کرد: شیطنت اول این که به بهانه پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات اخیر و تسلط آن ها بر دو مجلس سنا و کنگره، بین خودشان جنگ زرگری راه انداخته اند که اگر کار دست جمهوری خواهان بیفتد مانع توافق می شوند؛ این ها می خواهند کاری کنند که ما تسلیم شرایط آمریکا شویم و هرچه زودتر قرارداد خود را با این ها تمام کنیم که مسئولین و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات باید توجه داشته باشند و فریب جنگ زرگری این ها را نخورند.

  رحمتی نیا شیطنت دوم را طرحی دانست که به حسب ظاهر و در کاغذ از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران عبور نشده اما فعالیت هسته ای ایران به شکلی نمایشی و دکوری است یعنی سانتریفیوژها به حسب ظاهر بچرخد اما نتیجه و ثمره ای برای ما نداشته باشد.

  امام جمعه شهرستان پیشوا ادامه داد: شیطنت سوم این که به جای امضای توافق جامع و رفع کامل تحریم ها پیشنهاد جدید به نام تمکین دو ساله را مطرح کردند. یعنی جمهوری اسلامی ایران به مدت دو سال به همین حالت فعالیت های خود را تعلیق کند و ما هم تحریم های بیشتری وضع نکنیم، یعنی تعلیق فعالیت های هسته ای به قوت خود باقی باشد و تحریم ها نیز برداشته نشود.

  خطیب جمعه پیشوا با بیان این که ما از ابتدا امتیازات زیادی در مذاکرات به طرف غربی دادیم که خودشان شگفت زده شدند، توقف غنی سازی بالای ۵ درصد و ۲۰ درصد، رقیق و اکسید کردن ذخایر ۱۹۶ کیلوگرمی اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد، توقف تحقیق و توسعه علمی و پیشرفت های هسته ای که موجب نگرانی دانشمندان هسته ای کشور شد و اجازه بازرسی سرزده بیش از حد متعارف را از جمله امتیازات داده شده ایران به طرف غربی عنوان کرد.

  وی افزود: در مقابل در این مدت تحریم ها را بیشتر کردند و یک مقدار کوچکی به صورت قطره چکان پولی به ایران دادند اما در کنار آن تحریم های دیگری علیه جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند و زیاده خواهی این ها نتیجه گذشت های بیش از حد ما است چرا که قاعده و قانون گرگ همین است که هرچه طرف مقابل عقب نشینی کند آن ها بیشتر حمله می کنند.

  حجت الاسلام رحمتی نیا موضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات روشن دانست و تصریح کرد: ما از حقوق هسته ای کشور سر سوزنی عقب نشینی نخواهیم کرد، تمام قابلیت های هسته ای ایران باید حفظ شود و هیچ دستگاه و بخشی از مراکز هسته ای تعطیل نخواهد شد، هیچ خدشه ای به تحقیق و توسعه علمی نباید وارد شود و از همه مهم تر غنی سازی صنعتی با قوت و در چارچوب نیاز کشور باید فعال شود.

  وی افزود: هیچ کدام از تحریم ها نباید باقی بماند چرا که جمهوری اسلامی ایران آنچه که لازمه اعتمادسازی است ارائه کرده است و آنها زیاده خواه هستند. لذا مسئولین ایران باید توجه داشته باشند در جلسات اخیر، حقی از حقوق ملت پایمال نشود و از خطوط قرمز مقام معظم رهبری فرمودند تخطی و عقب نشینی نشود.

   357 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای