امروز : شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 25 فوریه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 12:29 | تعداد بازدید : 4902 نفر | امتیاز خبر :
 • آماده‌باش نیروهای شهرداری برای جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی در پیشوا

  به گزارش ندای پیشوا، غلامرضا حبیبی شهردار شهرستان پیشوا شامگاه امروز با اشاره به بارندگی در استان و احتمال سیلاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی ...

  به گزارش ندای پیشوا، غلامرضا حبیبی شهردار شهرستان پیشوا شامگاه امروز با اشاره به بارندگی در استان و احتمال سیلاب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران طی دو روز آینده و احتمال وقوع سیلاب، مجموعه‌های شهرداری پیشوا تمهیدات لازم را برای کاهش آب گرفتگی معابر را انجام داده‌اند.

  وی افزود: بازدیدهای دوره‌ای از وضعیت رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌ها و جوی‌های هدایت آب‌های سطحی در دستور کار معاونت خدمات شهر قرار داشته و از ابتدای فصل پاییز لایروبی، پاکسازی، ترمیم دیوارها، کف سازی و پاکسازی نهرها به صورت مستمر انجام شده است.

  حبیبی با اشاره به رهاسازی بخشی از سد ماملو عنوان کرد: با توجه رهاسازی بخشی از آب سد ماملو و گذر آن از رودخانه‌های سطح شهر خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته مشکلی تا کنون نداشته‌ایم.

  حبیبی تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز حوادث ناشی از جاری شدن سیلاب عمده‌ترین نقاط آب گرفتگی شناسایی شده و کانال‌ها و رودخانه‌ها در چندین نوبت پاکسازی و لایروبی شده‌اند.

  وی ادامه داد: برای مقابله با آب گرفتگی احتمالی در سطح شهر نیروهای خدمات شهری شهرداری و آتش نشانی در چهار گروه با تجهیزاتی همچون ماشین آلات مکانیزه سنگین، سبک، پمپ‌های مکش و کیسه‌های شن برای انحراف مسیر آب در حالت آماده باش هستند و به شهروندان این اطمینان را می‌دهیم که تمام مسیل‌ها، انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های آب به طور مداوم رصد می‌شوند تا هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

  شهردار پیشوا در پایان با اشاره به هزینه‌های بالای لایروبی نهرها خاطرنشان کرد: شهروندان با رعایت مواردی چون پرهیز از رهاسازی زباله در معابر، جوی‌ها و کانال‌های سطح شهر، مانع از انباشت و انسداد کانال‌های دفع آب‌های سطحی و مسیل‌ها شوند.

  ۱۷۱ total views, 5 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای