امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 9 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:20 | تعداد بازدید : 4956 نفر | امتیاز خبر :
 • آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان در ورامین

  رئیس بهزیستی شهرستان ورامین گفت: در سال گذشته ۸۵ درصد کودکان ۳ تا ۶ سال شهرستان ورامین تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم و اختلالات بینایی قرار گرفتند/ به گزارش خبرگزاری ندای ...

  رئیس بهزیستی شهرستان ورامین گفت: در سال گذشته ۸۵ درصد کودکان ۳ تا ۶ سال شهرستان ورامین تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم و اختلالات بینایی قرار گرفتند/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، اعظم هراتی رئیس بهزیستی شهرستان ورامین صبح پنج‌شنبه در مراسم آغاز طرح پیشگیری از طرح تنبلی چشم که در مرکز خیریه شهید ثامنی راد برگزار شد، اظهار کرد: از امروز تا ۳۰ مهرماه طرح پیشگیری از تنبلی چشم و اختلالات بینایی هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان ورامین نیز برای معاینه کودکان سه تا ۶ سال اجرا می‌شود.

  وی از خانواده‌ها خواست با تماس تلفنی با معاونت پیشگیری بهزیستی شهرستان و دریافت برنامه برای مراجعه نسبت به معاینات فرزندان خود اقدام کرده تا جلوی تنبلی چشم و اختلالات بینایی در همان سنین کودکی گرفته شود.

  رئیس بهزیستی شهرستان ورامین این طرح را بسیار ارزشمند و مهم در پیشگیری از اختلالات بینایی دانست و افزود: اگر خانواده‌ها در این زمینه غفلت یا قصور کنند و اختلالات به‌موقع تشخیص داده نشود، کودکان ممکن است در سنین بالاتر دچار کم‌بینایی و یا نابینایی از یک‌چشم و یا هر دو چشم شوند.

  هراتی ادامه داد: در همه مراکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک سعی می‌شود کودکان مورد سنجش بینایی قرار گیرند.

  وی اضافه کرد: در سال گذشته بالغ بر ۱۴ هزار و ۳۰۰ کودک ۳ تا ۶ سال با مراجعه به مراکز در شهرستان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند که ۸۵ درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود.

  رئیس بهزیستی شهرستان ورامین تصریح کرد: از این تعداد یک‌هزار و ۹ کودک مشکوک به مراکز تخصصی برای معاینات تخصصی معرفی شدند تا اقدامات بعدی برای مداوای تنبلی چشم آن‌ها انجام شود.

  هراتی با بیان اینکه چهار پایگاه ثابت و چندین پایگاه سیار برای اجرای این طرح در شهرستان ورامین در نظر گرفته ‌شده است، بیان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۳۶۲۵۱۹۱۷ تماس حاصل کنند و نسبت به دریافت برنامه اجرای طرح در پایگاه‌های ثابت و سیار اقدام کرده و به‌موقع با حضور در این مراکز کودکان خود را مورد معاینه قرار دهند.

  وی در پایان اظهار کرد: امسال این سنجش با استفاده از دستگاه غربالگری بینایی انجام می‌شود تا پروتکل‌های بهداشتی صورت پذیرد و به سرعت کودکان مراجعه‌کننده بتوانند خدمات دریافت کنند.

  http://nedayepishva.com/?p=63882&preview=true لینک کوتاه

   

  ۸۲ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای