امروز : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 12 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 18:46 | تعداد بازدید : 1259 نفر | امتیاز خبر :
 • آغاز برداشت ۱۵۰ هکتار کلزا در پیشوا

  آغاز برداشت ۱۵۰ هکتار کلزا در پیشوا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از آغاز برداشت ۱۵۰ هکتار محصول کلزا در اراضی زراعی این شهرستان خبر داد/ علی عابدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در ...

  آغاز برداشت ۱۵۰ هکتار کلزا در پیشوا

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از آغاز برداشت ۱۵۰ هکتار محصول کلزا در اراضی زراعی این شهرستان خبر داد/

  علی عابدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از محصولات استراتژیک کشور کلزا است که به دلیل دانه روغنی که دارد مطرح است در شهرستان پیشوا حدود ۱۵۰ هکتار به کشت این محصول استراتژیک اختصاص پیدا کرده است پیش بینی و برآورد ما این است که حدود ۴.۵ هکتار کلزا در سطح شهرستان پیشوا داشته باشیم در سال گذشته ۷۵ هکتار این محصول در پیشوا کشت شد و امسال با رشد ۳۰ درصدی به ۱۰۵ هکتار رسیده است که انتظار می رود کشاورزان عزیز از این محصول استقبال کنند.

  وی افزود: این محصول استراتژیک مزایای خاصی دارد در سطح کشور توسعه می شود یکی از مزیت های آن دانه روغنی است با توجه به این که اکثر کشت در شهرستان گندم و جو بود با کشت کلزا هزینه های امراض و آلودگی های علف هرز کم می شود و به صورت تناوب می توانیم از این محصول استراتژیک استفاده کنیم که باعث کاهش هزینه ها و سالم ماندن محیط زیست و افزایش درآمد کشاورزان می شود.

  عابدی با اشاره به هزینه های کشت این محصول استراتژیک عنوان کرد: حداقل هزینه های مصرف آب و سموم و کود و سایر نهاده هایی که در امر تولیدات کشاورزی مورد نیاز است می توان این محصول را تولید و وارد بازار کرد بذر این محصول توسط دولت تولید و توزیع می شود و برای برداشت محصول ماشین آلات نیز تامین شده که کشاورزان دغدغه ای نداشته باشند.

  مدیر جهاد کشاورزی پیشوا تصریح کرد: کمک می کنیم که این محصول در کشور و استان و شهرستان با توجه به تامین روغن مورد نیاز کشور این محصول را بتوانیم جایگذین و به صورت تناوب زراعی وارد عرصه کشاورزی در سطح کشورو استان و شهرستان داشته باشیم.

  فرخی کشاورز پیشوایی: مزایای کشت کلزا از گندم و جو بهتر است

  کشاورز پیشوایی گفت: مزایای کشت کلزا از گندم و جو بهتر است و دیگر کشاورزان نیز می توانند برای کشت این محصول اقدام کنند/

  وحید فرخی از کشاورزان شهرستان پیشوا با اشاره به کشت کلزا در این شهرستان اظهار کرد: حدود ۱۰ سال است که این کار را شروع کردیم ۱۰ سال قبل مسئولین جهاد کشاورزی به ما توصیه کردند که به جای کشت رایج زراعت مانند گندم و جو کشت کلزا انجام دهید.

  فرخی با اشاره به مزایای کشت کلزا عنوان کرد: از ۱۰ سال قبل که کشت کلزا را شروع کردیم مزایای این کشت بیشتر به نظر می رسد نسبت به گندم و جو هم آب کمتری مصرف می شود آفات کمتری دارد درآمد آن نیز بهتر است که به عنوان کشت جایگذین می توان استفاده کرد.

  وی ادامه داد: زمین هایی که قبلا کاشته بودیم دچار علف هرز شده بود در حال حاضر با کشت کلزا تمام علف هرزها از بین رفته است.

  کشاورز موفق پیشوایی تصریح کرد: با کشت کلزا زمین ها از لحاظ حاصلخیزی بیشتر شده و آفات و امراض کمتری به آن خورده است و بعد از گذشت ۱۰ سال این کشت را توسعه دادیم در کل کشت کلزا نسبت به سایر زراعت های دیگر کشت بهتری است.

  http://nedayepishva.com/?p=62901&preview=true لینک کوتاه

   

  انتهای پیام/*

   285 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای