امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 6 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 20:14 | تعداد بازدید : 1198 نفر | امتیاز خبر :
 • آغاز برداشت کلزا در ورامین

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز برداشت کلزا در 500 هکتار از مزارع شهرستان ورامین خبر داد/ محسن بناییان مدیر جهاد کشاورزی ورامین در گفت‌وگو با ندای پیشوا از آغاز برداشت کلزا ...

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز برداشت کلزا در ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان ورامین خبر داد/

  محسن بناییان مدیر جهاد کشاورزی ورامین در گفت‌وگو با ندای پیشوا از آغاز برداشت کلزا از ۱۴ خرداد در شهرستان ورامین خبر داد گفت: شهرستان ورامین با ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت این محصول یکی از شهرستان‌های پیشرو کشت کلزا در استان تهران محسوب می‌شود.

  وی افزود: گل کلزا دارای ۲۵ تا ۵۵ درصد روغن، ۱۸ تا ۲۴ درصد پروتئین و ۱۲ تا ۲۰ درصد پوست است که به علت میزان روغن موجود دردانه‌های گیاه کلزا، این گیاه در دشت ورامین کشت می‌شود.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: کشت کلزا در مزارع ورامین طی سال گذشته ۱۹۵ هکتار بود که با توجه به توصیه‌ها و برگزاری کلاس‌های آموزشی توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در سال زراعی جاری سطح کشت به ۵۰۰ هکتار رسیده است.

  بناییان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به فراگیری اصول فنی و یافته‌های جدید توسط کشاورزان و تغذیه گیاهی مزارع پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار ۲/۵ تن محصول برداشت‌شده و در مجموع ۱۲۵۰ تن تولید کلزا برآورد می‌گردد.

   

  انتهای پیام/*

   151 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای