امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ اسفند, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۲:۴۴ | تعداد بازدید : 13487 نفر | امتیاز خبر :
 • آغاز اجرای سامانه آبیاری نوین ۲۸۰ هکتار از اراضی پیشوا

  طرح سامانه آبیاری نوین 280 هکتار از اراضی کشاورزی روستای معین آباد پیشوا به همت سپاه سیدالشهدا(ع)، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور کلنگ زنی شد. به گزارش ...

  طرح سامانه آبیاری نوین ۲۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستای معین آباد پیشوا به همت سپاه سیدالشهدا(ع)، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور کلنگ زنی شد.

  به گزارش ندای پیشوا؛ فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران در آئین کلنگ زنی این طرح گفت: این طرح جهادی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال طی ۹۰ روز در زمین ها نیمه بایر و غیر قابل کشت روستای معین آباد اجرا خواهد شد.
  سردار حسن حسن زاده تصریح کرد: ۸۵ درصد اعتبار این طرح از محل کمک های دولتی و ۱۵ درصد نیز توسط کشاورزان تامین می شود.
  وی افزود: کارشناسان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در برنامه ریزی و اجرای این طرح نقش برجسته ای داشته اند؛ انتظار می رود با اجرای این طرح صرفه جویی قابل توجهی در حقابه کشاورزان روستای معین آباد قرچک از کانال تیغ آب و منابع زیر زمینی منطقه حاصل شود.
  فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران در ادامه به مشکلات اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمنان به ملت بزرگ ایران اشاره کرد و افزود: مردم ایران در طول چهل سال انقلاب ثابت کرده اند که ملتی فهیم، بصیر، تلاشگر و امیدوار به آینده هستند.
  وی ادامه داد: امروز تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور تکیه بر ظرفیت های داخلی و اقتصاد مقاومتی است و با وجود ظرفیت های طبیعی و انسانی، متاسفانه آنگونه که باید از آنها بهره برداری نشده است.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری تهران هم گفت: با بیان اینکه ظرفیت های جغرافیایی استان تهران مورد غفلت واقع شده است ولی استان تهران با دارا بودن ۲۰ درصد جمعیت کل کشور توانایی تامین نیازهای خود، استان های همجوار و حتی صادرات را نیز دارد که باید با مدیریت صحیح این مهم بهتر اجرا شود.
  طرح سامانه آبیاری نوین ۲۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستای معین آباد پیشوا امروز یکشنبه با حضور سردار حسن زاده فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع)، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، محمد رضا جهانسوز رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور و جمعی از مسئولان محلی و کشاورزان آغاز شد.

  شهرستان پیشوا با ۱۳هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که کشت چهار هزار هکتار آن با آبیاری نوین است که در استان تهران از این لحاظ رتبه اول را دارد.

  ۹۶۲ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای