امروز : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۸ مرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۲:۳۵ | تعداد بازدید : 10611 نفر | امتیاز خبر :
 • آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) سیاهپوش شهادت امام محمد باقر(ع)

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم عزاداری سالروز شهادت مظلومانه و جانگداز پنجمین پیشوای هدایت حضرت امام محمد باقر (ع) صبح امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷ همزمان با ۷ ذی الحجه ...

  آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) سیاهپوش شهادت امام محمد باقر(ع)

  آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) سیاهپوش و مملو از زائران عزاداری است که درمصیبت شهادت پنجمین پیشوای خود به سوگ نشسته و عزاداری می کنند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم عزاداری سالروز شهادت مظلومانه و جانگداز پنجمین پیشوای هدایت حضرت امام محمد باقر (ع) صبح امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷ همزمان با ۷ ذی الحجه ۱۴۳۹ هجری قمری، در آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع)  برگزار شد.

  سخنرانی، روضه خوانی و نوحه خوانی از بخش‌های این برنامه با شرکت اقشار مردم بود.

  زائران و مجاوران هم که رخت عزا بر تن کرده بودند، به پابوس حرم مطهر حضرت جعفربن موسی (ع) آمدند تا شهادت جانسوز جد بزرگوارشان را به ساحت مقدس ایشان تسلیت بگویند و در سوگ آن امام همام عزاداری کنند.

  شب گذشته نیز به همین مناسبت بارگاه منور حضرت جعفربن موسی ع پیشوا سیاهپوش شد و پیش از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور پرشور زائران، مجاوران و شیفتگان حضرت دوست به عزاداری مشغول شدند.

  همچنین امروز خطیب حرم جعفری هم درسخنانی، حفظ دین را یکی از وظایف مهم شیعیان برشمرد و گفت: با مطالعه در تاریخ درخواهید یافت که دین به سادگی به دست ما نرسیده، لذا یکی از وظایف مهم هر شیعه‏ این است که درباره دین مطالعه کرده، احادیث را حفظ نموده و آن را در عرصه عمل بگذارد.
  حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) فرزند بزرگوار حضرت امام سجاد (ع) در سوم ماه صفر و طبق برخی روایات اول ماه رجب سال ۵۷ هجرى قمری در مدینه منوره متولد شد و در هفتم ذی الحجه سال ۱۱۴ هجری در سن ۵۷ سالگی و با توطئه هشام بن عبدالملک در مدینه به شهادت رسیدند.

  مرقد پاک و شریف آن امام همام (ع) در کنار قبور نورانی پدر، عمو و فرزند ارجمندشان در قبرستان بقیع، ملجاء و زیارتگاه عاشقان و ارادتمندان است./انتهای پیام

  انتهای پیام/ش

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای