امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 29 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 16:54 | تعداد بازدید : 690 نفر | امتیاز خبر :
 • آزاد سازی ۱۵ هزار مترمربع از اراضی شهرستان پیشوا

  مدیر جهاد کشاورزی پیشوا گفت: 15هزار مترمربع از اراضی شهرستان پیشوا با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، آزاد شد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، علی عابدی مدیر جهادکشاورزی شهرستان پیشوا در جمع خبرگاران ...

  مدیر جهاد کشاورزی پیشوا گفت: ۱۵هزار مترمربع از اراضی شهرستان پیشوا با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، آزاد شد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، علی عابدی مدیر جهادکشاورزی شهرستان پیشوا در جمع خبرگاران اظهار داشت : با تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستای رودبارک از توابع بخش مرکزی پیشوا، بیش از ۱۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.

  وی افزود: دراجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در روستای رودباردک  از توابع بخش مرکزی پیشوا با حکم قضایی تخریب و ۱۵ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.

  عابدی تصریح کرد: این ساخت و سازهای غیر مجاز به طور عمده به صورت چهار دیواری و احداث باغ‌ویلا بود که با حضور نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و مسئولان جهاد کشاورزی به طور کامل تخریب شد از ابتدای امسال تاکنون حدود ۷۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق مختلف پیشوا تخریب و بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان آزاد شده است.

  وی گفت: ساخت‌وسازهای غیر مجاز، وضعیت برخی از روستاهای پیشوا را از حالت طبیعی خارج‌ و دستگاه‌های خدمات‌رسان را با مشکل مواجه کرده است.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان پیشوا گفت: بخشداران و دهیاران موظفند که بر نحوه ساخت و ساز در مناطق روستایی توجه بیشتری داشته باشند.

  وی افزود: مبنای عملکرد مسئولان در برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، قانون است و هیچگونه ملاحظه‌ای در مقابل بی‌قانونی افراد صورت نمی‌گیرد و جهاد کشاورزی با پشتیبانی قانونی و قضایی به موضوع مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز ورود جدی دارد.

  وضعیت مناسب آب در برخی از مناطق روستایی شمال شهرستان پیشوا باعث شده که عده‌ای سودجو با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، اقدام به ساخت باغ ویلا کنند.

  شهرستان پیشوا با جمعیت ۱۵۰ هزار نفری بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

  http://nedayepishva.com/?p=64545&preview=true لینک کوتاه

  ۶۱ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای