امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۹:۴۷ | تعداد بازدید : 470 نفر | امتیاز خبر :
 • اگر آب به کشاورزان دشت ورامین نمی دهید لااقل پساب تصفیه شده را به آنان بدهید

  نماینده مردم شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت : آب رودخانه جاجرود حق کشاورزان ورامین است که به شرب تهران اختصاص یافته بنابراین اگر آب به ...

  نماینده مردم شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت : آب رودخانه جاجرود حق کشاورزان ورامین است که به شرب تهران اختصاص یافته بنابراین اگر آب به کشاروزان دشت ورامین نمی دهید، لااقل پساب تصفیه شده فاضلاب تهران را به کشاورزان این منطقه اختصاص دهید.

   

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا،دکتر سید حسین نقوی حسینی روز سه شنبه در آئین بهره برداری از تصفیه خانه پیشوا با حضور وزیر نیرو گفت: آب رودخانه جاجرود، حق کشاورزان دشت ورامین است که حتی در اسناد مالکیت اراضی کشاورزی آمده است، هر چند که اولویت تأمین آب شرب تهران است ولی لااقل پساب تصفیه شده فاضلاب تهران را با اجرای فاز دوم طرح انتقال پساب جنوب تهران به کشاورزان دشت ورامین بدهید.
  وی بیان کرد: کشاورزان ورامینی نیز این را باور دارند کسی که تشنه است، به محصولات کشاورزی نیازی ندارد ولی کشاورزی این منطقه که بسیاری از نیازهای غذایی استان تهران و کشور را تأمین می کند نیز باید زنده بماند.

  وی افزود: در حال حاضر کمتر از ۵ مترمکعب در ثانیه از پساب تصفیه شده جنوب تهران توسط کانال به دشت ورامین شامل شهرستان های قرچک ، ورامین و پیشوا وارد می شود که با اجرای فاز دوم این طرح ، ۹ متر مکعب دیگر به ظرفیت این پساب افزوده می شود که این میزان آب بسیاری از نیازهای این منطقه را که کشاورزی آن با خطر نابودی همراه است تأمین می کند.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی افزود : کمبود آب در منطقه فشار زیادی به سفره های زیرزمینی وارد کرده و باعث شده تا پدیده خطرناک فرونشست زمین در بسیاری از اراضی دشت ورامین رخ دهد، پدیده ای که کشاورزی و جان کشاورزان را با خطر جدی مواجه کرده است.
  دشت ورامین شامل شهرستان های ورامین ، قرچک و پیشوا بیش از یکصد هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت های منابع آبی ، تنها نیمی از آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.

   

  منبع:ایرنا

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای