امروز : پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۰۰ | تعداد بازدید : 18246 نفر | امتیاز خبر :
 • آئین غبار روبی مساجد شهرستان پیشوا برگزار شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ این مراسم معنوی که با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان و نوجوانان ،مسئول رسیدگی به امور مساجد،رئیس سازمان تبلیغات برگزار شد و تا پایان ماه ...

  آئین غبار روبی مساجد شهرستان پیشوا برگزار شد

  به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی و نکوداشت مساجد در مسجد ولیعصر (عج)شهرستان پیشوا برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ این مراسم معنوی که با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان و نوجوانان ،مسئول رسیدگی به امور مساجد،رئیس سازمان تبلیغات برگزار شد و تا پایان ماه شعبان ۴۲ مسجد شهرستان پیشوا طی آئین ویژه ای غبار روبی و عطرافشانی خواهد شد.

  رئیس ستاد فرهنگی نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:غبارروبی مساجد آیین زیبایی است که جوانان و نوجوانان با دستان پاک خود  از در و دیوار مساجد غبار میگیرند و بر فضای ملکوتی خانه خدا عطر می پاشند تا میهمانان ویژه ماه رمضان در فضایی دلنشین به عبادت بپردازند.

  وی افزود:در این آیین آنچه جریان دارد جارو کشیدن و فرش شستن نیست بلکه زدودن غبار از دلها ، باطن انسان و  تقویت روحیه همکاری و همدلی و تعاون است که در غبارروبی نمود پیدا می کند و همه اقشار با حضور داوطلبانه و عاشقانه و با زدودن غباری اندک در فضایی معنوی از سیمای مسجد خود را سرشار از نشاط و انرژی می یابند

  اسفندیار اظهار کرد: این آیین که از دیرباز وجود داشته است دلیل خوبی است برای برگرفتن غبار از قلب ها و آمادگی برای میهمانی ویژه ای که در پیش داریم.

  وی تاکید کرد : امروز به پاکی باطن هم باید پرداخته شود و سعی کردیم با برگزاری همایش و مسابقات دکلمه خوانی ،نقاشی و زنگ برتر هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با روح این سنت آشنا شوند  و به سمت مساجد سوق داده شوند.

  در پایان این مراسم از جوانان و نوجوانان شرکت کننده در مسابقات با اهداء جوایزی تجلیل شد.

   

  انتهای پیام/*

  ۱۱ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای